Košice
21. júna (TASR) - Polícia eviduje viacero krádeží áut v Košiciach a v
tejto súvislosti odporúča zvýšiť opatrnosť. Na sociálnej sieti o tom
informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach.
„V posledných dňoch evidujeme v Košiciach viacero prípadov krádeží
osobných motorových vozidiel. Medzi odcudzenými vozidlami boli aj
vozidlá značky Toyota,“ uviedlo KR PZ. Policajti sa prípadmi
intenzívne zaoberajú a zároveň upozorňujú majiteľov vozidiel, aby
zvýšili obozretnosť pri parkovaní a ochrane svojich áut.
„Ak je to možné, parkujte na osvetlených, frekventovaných alebo
monitorovaných miestach. Vozidlo nenechávajte zaparkované dlhodobo bez
kontroly na odľahlých miestach,“ radí polícia. Pri vozidlách s
bezkľúčovým systémom odporúča si kľúče odkladať ďalej od vchodových
dverí, okien a obvodových stien. Pomôcť môže aj kovová schránka alebo
ochranné puzdro, ktoré obmedzí šírenie signálu.
„Aj jednoduché opatrenia môžu páchateľom skomplikovať situáciu.
Dôležitá je najmä všímavosť, kontrola vozidla a opatrnosť pri tom, kde a
ako parkujete. Všímajte si podozrivý pohyb osôb pri zaparkovaných
vozidlách, najmä v nočných hodinách. Ak spozorujete niečo podozrivé,
kontaktujte políciu na čísle 158,“ uzatvára KR PZ.